Beste wensen 2026
Op 27 maart herdenken we zoals elk jaar de bloedige onderdrukking van de arbeidersbewegingen die in 1886 in Roux plaatsvonden. Dankzij deze strijd werden de eerste sociale wetten aangenomen.
Afgemat door het werk en woedend over de loonsverlagingen, afgestompt door de ellende en gedreven door de honger, geschokt door de rijkdom van de bourgeoisie, kwamen de werknemers in maart 1886 in opstand. Ze staken!
In Roux worden 19 arbeiders gedood door de kogels van de politie en het leger. Werknemers worden veroordeeld voor “stakingsacties”. Maar dankzij deze strijd werden de allereerste sociale wetten aangenomen: een verbod op kinderarbeid, een verplichte ziekteverzekering ten laste van de werkgever, de eerste erkenning van de vakorganisaties en … het Algemeen Stemrecht!
2024, het jaar van de sociale en politieke verkiezingen. Gezien de opkomst van extreemrechts is het onze plicht om alle werknemers en werkneemsters in al hun diversiteit te vertegenwoordigen, ook in de overlegorganen van de bedrijven, voor eerlijke en evenwichtige beslissingen.
Diversiteit is een rijkdom en de basis van onze maatschappij. Iedereen heeft er zijn plaats en het recht op een waardig leven. Laten we, tegenover het extreemrechtse model van afwijzing en uitsluiting, een model plaatsen dat waarden uitdraagt zoals delen, gelijkheid, solidariteit en gezamenlijke strijd voor de emancipatie van alle werknemers en werkneemsters en een rechtvaardige verdeling van de rijkdom.
Laten we mobiliseren zodat het fascisme ons grondgebied nooit meer kan betreden. Het gemeenschappelijk vakbondsfront stelde alles in het werk om van Charleroi de eerste antifascistische stad van België te maken in januari 2023. Sindsdien sloten de grootste steden van het land zich aan bij deze beweging.
Afspraak in Roux
Maandag 27 maart 2024, 9u30 Rue E. Foulon, Station van Roux