Keramiek - Werkgevers opnieuw niet in staat om akkoorden te sluiten

De onderhandelingen in de keramieksector zijn op 9 februari afgesprongen. Hoewel er een ontwerp van sectorakkoord op tafel lag, waren de werkgevers opnieuw niet in staat om als een echte werkgeversfederatie op te treden. Net zoals in 2023 verdedigden ze liever hun eigen belangen dan die van de werknemers... en zelfs liever dan de belangen van de meest kwetsbare werknemers.

Wat werd er afgesproken?

  • Indexering van 8,24% van alle vaste bedragen.
  • Stijging van de bestaanszekerheid met €4,26.
  • Verhoging van de uitkering voor tijdskrediet eindeloopbaan en invoering van een halftijdse toeslag.

Verhoging maaltijdcheques met €2
Hoewel we hadden afgesproken om de sectorale waarde van de maaltijdcheques met €2 te verhogen, verzetten de werkgevers zich toen het ging om een akkoord voor de bedrijven zonder vakbondsafvaardiging en die al het sectorale minimum hebben.

Kortom: de werkgevers blokkeren de loonsverhogingen van álle werknemers in de sector voor een minderheid van bedrijven die niet eens betrokken zijn bij het sociaal overleg.

Voor de vakbonden is dit onaanvaardbaar. Waar dient een sectorakkoord nog voor als het minder dan 10% van de werknemers in de sector betreft?

Er is geen sociale vrede meer in de sector. Alle vakbondsacties in de bedrijven zijn vanaf nu voor onbepaalde duur gedekt.

 

Download pamflet